Sobota 9. května – posezení s harmonikářem

Publikováno uživatelem Kategorie: Aktuality

Na nadcházející víkend jsme připravili další ze série posezení s mikulovským harmonikářem panem Františkem Mlýnkem. Otevřeno ve sklípku je od 18.00 hod. Místa je možné si rezervovat prostřednictvím e-mailu: michal.solarik@seznam.cz.

Naše nabídka celovečerního menuSoučástí degustace jsou vína partnerského rodinného vinařství Vican, které působí v Mikulově. (www.vican.wine). Toto moderní vinařství sklízí úspěchy na mezinárodních soutěžích. Zatím posledním úspěchem je Velká zlatá medaile za Veltlínské zelené 2017 z mikulovské viniční tratě Za Cihelnou, kterou toto víno získalo na soutěži Finger Lakes International Wine Competition 2018, USA.


Ochutnejte “kvevri”

Zajímavostí portfolia vín vinařství Vican jsou vína vyráběná původní 6000 – 8000 let starou metodou pocházející z Gruzie. Tato země je pravlastí výroby vína, kde se víno původní cestou vyrábí v hliněných nádobách. Jedná se o přírodní vína, která kvasí a zrají v nádobách z pálené hlíny, jež se nazývají kvevri. Ty jsou zakopány v zemi a udržují tak velmi stabilní prostředí. Nejedná se o žádné “vázy”, ale nádoby s objemem několika set litrů. Výroba vína v nich je specifická. Hrozny se pouze pomelou a v kvevri amfoře kvasí a macerují téměř celý rok. Poté se lisují a lahvují. Takto vzniklá vína jsou absolutně suchá, před lahvováním se nefiltrují, nečiří ani nesíří. Jedná se tedy o čistě přírodní produkt, který stojí za to vyzkoušet.